5 способів повідомити про злочин

Згідно Наказу МВС від 08.02.2019 № 100, передбачено 5️⃣ способів повідомити в поліцію про злочин 👮🏼♂️:

1️⃣ Зателефонувати по гарячій лінії за номером 102 або усно звернутися до відділення і повідомити про кримінальне порушення – усне повідомлення (заяву).
📎 За його отримання, в поліції повинні скласти спеціальний протокол в його прийняття, який підписують заявник та приймає особа.

2️⃣ Особисто звернутися до найближчого відділення поліції і в письмовій формі подати заяву.
📎 У такому випадку поліція його приймає і реєструє або в спеціальній інформаційній системі, або, по її відсутності, в журналі єдиного обліку. Важливо відзначити, що заява краще написати в двох примірниках для того, щоб один екземпляр подати органам поліції, а на іншому – поставить позначку (штамп із зазначенням дати прийняття заяви). Після прийняття заяви органи поліції зобов’язані видати заявнику спеціальний талон-повідомлення. Якщо є питання щодо написання заяви, звертайтесь до нас по зворотньому зв’язку ➡️.

3️⃣ Подача заяви поштовим відправлення.
📎 Це також є подачею в письмовому вигляді, але вже НЕ особисто, а через пошту. У такій ситуації необхідно відправляти лист рекомендований з повідомленням про вручення листа та з описом (в якій вказується що саме відправляється, в скількох примірниках і на скількох сторінках), для того, щоб було підтвердження відправки.

4️⃣ Заява в поліцію онлайн.
📎 Таку заяву вважається електронним і є різновид письмового. Подати його можна на електронну пошту найближчого відділення поліції, зазначену на їх сайті. Важливо відзначити, що наявність цифрового підпису – не обов’язково.

5️⃣ Виклик поліції через мобільний додатки.
📎 Його вживають тоді, коли людина хоче викликати поліцію на місце злочин під час його вчинення (а не через кілька днів або навіть годин після скоєння). Це мобільний додаток називається My Pol. Більш детальну інформацію про роботу додатка в напишу в окремій публікаціі➡️.

# адвокат
# Заява
# адвокатчеревічний
# юрист
# сообщеніеопреступленіи
# кримінальна справа
# злочин
# поліція
# заява в поліцію
# злочин