Як повідомляють про підозру

Співробітники правоохоронних органів, якщо підозрюють вас у скоєнні злочину можуть повідомити про підозру в наступний спосіб:

1️⃣ Якщо це не тяжкий злочин, то зазвичай співробітники правоохоронного органу можуть зателефонувати або відправити повістку про виклик на допит, а вже при вашій появі повідомити про підозру. Це повинно відбутися мінімум за три дні перед допитом.

📥 Ви можете просити у відповідь на телефонний дзвінок надіслати вам повістку. Адже за цим документом можна буде ще до допиту дізнатися з бази Єдиного державного реєстру судових рішень, про яку справу йдеться, якщо вам про це не повідомили по телефону.

📞 Однак повістку можуть і не прислати. Адже телефонний дзвінок теж вважається офіційним викликом. Співробітник який дзвонить повинен представитися. Його прізвище варто перевірити в базі електронних декларацій, чи дійсно особа працює в правоохоронних органах.

📑 Найчастіше на допит викликають як свідка, а вже на момент зустрічі можуть повідомити про підозру.

2️⃣ Про підозру можуть повідомити під час або після проведення обшуку. Тобто на обшук приходять вже з готовою підозрою. Однак про нього частіше повідомляють вже після обшуку, оскільки, коли ви отримуєте статус підозрюваного, у вас більше процесуальних прав і це не завжди вигідно слідчим.

3️⃣ Про підозру можуть повідомити, якщо особа затримана на місці вчинення злочину або відразу після скоєння з очевидними доказами причетності. Умовно кажучи, якщо вас зловили після нападу, а в руках у вас закривавлений предмет, схожий на зброю.

⚠️ Важливо: в такому разі про підозру повинні повідомити не пізніше ніж за 24 години з моменту затримання. Відлік часу йде саме з моменту затримання, а не складання протоколу про затримання.

# підозра
# адвокат
# допит
# адвокатчеревічний
# юрист
# підозрюваний
#кримінальна справа
# поліція